Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersiz Ve Kilonuz Hakkındaki Gerçekler

Ne kadar egzersiz yaparsanız yapın kilo veremiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Egzersizle kilonuz arasındaki bağlantı nedir?

Egzersizden ne bekliyoruz, ne kadar gerçekleşiyor?

Egzersiz yapmak kilo kaybetmenin sadece bir parçasıdır. Oldukça düzenli çalışan spor yapan kişiler aylar sonra kilo verebiliyorsa metabolizmaları çok yavaştır. Kilo kaybı için uzmanlar ilk önce sağlıklı bir diyeti öneriyor.

Egzersizle de desteklenmesi gerekiyor. Yaşam felsefesi olarak hem sağlıklı beslenerek hem düzenli spor yapılarak bunu bırakmayarak kilo verilir. Zihin ve bedenin iyi motive olması şart. Ne tek başına diyet ne tek başına egzersiz kilo verdirir.

İkisi bir arada uzun vadede yürütülmelidir. Fiziksel olarak aktif olmak gerekir. Masa başı çalışanı ya da ev hanımı sürekli oturan kişiler günde birkaç saat ayakta hareket halinde kalmalıdır. Ortalama olarak %30 oranında alınan kalori miktarı azaltılmalı ve %30 oranında da daha aktif olunmalıdır.

Yani, günde 1200 kalori tüketiliyorsa 800 kaloriye düşürülmeli, günde 3 saat aktifsek bu 4 saate çıkarılmalıdır. Kalorili ve sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkarın. Kalori yaktıran egzersiz ve sporlara yönelin. Stresten, alkol ve sigaradan, uykusuzluktan ve düzensiz bir hayattan arının, egzersize ve diyete önem verin, kilo verin.