Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersiz Sonrası Vücudumuzda Nasıl Değişiklikler Oluyor?

Fitness rutin bir hal alabilir vücudunuz hiçbir tepki göstermeyebilir. Oysa iyi bir antrenman sonrasında vücudunuzda bazı şeyler değişmelidir.

Çok yoğun bir hayatınız varsa son zamanlarda haftalık düzenli sporunuzu aksatmış olabilirsiniz. Sporda ara verildiği zaman vücut soğur ve zor adapte olarak başlar. Vücut geliştirme, kardiyo karışımı ile kilo kaybı, kontrolü, kas yapma, sağlıklı olma gibi avantajlar elde ederiz. Verimli bir çalışmayı düzenli yaptığımızda vücudumuzda bu değişiklikler olur. Mutlu pozitif sağlıklı ve fit oluruz.

Son zamanlarda deli gibi çalıştığınız programın altında kaldınız ve koşuların yerini yürüyüşler aldı süreler kısaldıysa güç dayanıklılık ve kas tonunuz azalacaktır. Ağırlık çalışmazsanız kastan yakar yağları tutmuş olursunuz. Size aşırı yoğun gelen bir program sonrası güçten düşer ve kötü hissederseniz programınızı daha hafif bir alternatifle değiştirin. Başka spor ve egzersizlere alışkınsanız uzun aradan sonra birden yogaya geçmek size göre olmayabilir. Uzun bir aradan sonra spora daha hafif ve kısa süreli başlamak gerekiyor.