Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersiz Sırasında Beyinde Oluşan Değişimler

İster kanepede kurulup spor aktivitelerini izleyin ister egzersiz ve sporu siz yapın.

Bu anlarda beyinde bazı değişimler görülür. Spora teşvik edilmek kilolardan kurtulmayı da sağlar ve genelde spor zayıflamak için kullanılır. Egzersiz, kilo kaybı için hızır görevi görür. Bu durum beyinde coşku yaratır, spor hem bedene hem beyne hitap eder. Bazıları için egzersiz stres gidericidir.

Stres düzeyini azalttığı bir gerçektir. Bazı durumlarda kötü tüm duyguları geçirir ve iyi hissetmeye yardımcı olur, günü kurtarır. Arkadaşlarla spor yapmak da beyne iyi gelir. Kalori yakma, kas tonlama gibi fiziksel faydaları en çok koşu gibi kardiyo egzersizlerinde bulursunuz.

Bunlara artı olarak hafızayı güçlendirir, demansı geciktirir. Bilişsel bozukluğu tedavi eder. Yorucu aktiviteler, tenis, beyzbol gibi sporlar beyni geliştirir. Depresyon belirtilerini azaltır. Moral bozukluğuna iyi gelir, hafif depresyon ve anksiyetede etkilidir. Enerji düzeyini artırır.

Evde ve ofiste daha verimli olmanızı sağlar. Üretkenliği artırır. 18 yaş altındaki kişilerde okul başarısını artırır. Notların yükseldiği görülmektedir. Düzenli fiziksel aktivite meyvelerini toplamaya başlamak için, çok geç veya çok erken değil, hemen harekete geçin. Dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının sonuçlarını toplayın.