Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersiz Seçimleri

Spor salonuna devam eden kişi sayısının artmasıyla beraber, insanlar sağlıklarına daha çok önem veriyorlar. Artık günümüzde sorun egzersize vakit ayırmak değil. Bu vakti nerede ve nasıl geçirdiğinizdir. Çünkü fitness deyince artık akla sadece aerobik gelmiyor. Danstan boksa kadar bir çok aktivite fitnesin içine giriyor.
Sizde bu kadar seçenek arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, işte size yapılabilecekler listesi;

Yogaya Karşı Ağırlık Çalışmaları:

Ağırlık çalışmalarında oluşan kası, yoga yapmaz. Fakat yoga, basen, sırtın alt kısmı, karın kasları gibi ana kas gruplarını şekillendirir ve günlük bedensel hareketler için dayanıklılık sağlama da etkili olur. ani yoga vücuda esneklik ve gevşeme sağlar. Ağırlık çalışmaları ise dengeli ve güçlü bir vücut oluşumuna yardımcı olur.
Koşuya Karşı Yüzme: Akciğerlerinizi ve kalbinizi en iyi şekilde çalıştıran ve karada yapılan sporlarda olduğu gibi pompalama ve çarpıntı yapmayan harika bir spordur yüzme. Koşu ise yağ ve kalorilerin daha hızlı yakılmasını sağlayan bir spordur. Suyun basıncından dolayı yüzme, tüm vücudunuzdaki kasların çalışmasını sağlar, koşu da kemik yoğunluğunu arttırır ve osteoporozu önler.

Tae Bo’ya Karşı Bisiklet:

Ter atmak ve kalori yakmak için her iki sporda mükemmeldir. Bisiklet, grup çalışmasını seviyorsanız ya da bir spor salonuna üyeyseniz sizin için uygun bir seçim olacaktır. Tae Bo’yu ise bir videodan takip ederek bile yapabilirsiniz.

Eliptik Antrenmana Karşı Yürüyüş:

Tüm fitness aktivitelerinin taçsız kralı yürüyüştür. Yorulmadan, uzun süre devam edebileceğiniz ve dakika başına 4-6 dakika gibi mütevazi bir miktarda kalori yakabileceğiniz bir spordur. Eliptik antrenman ise yürüyüş gibi avantajlara sahip değilse de kendi içinde avantajlıdır. Bu makinelerde hızlı hareket değişimi yapabilir ölçme cihazları sayesinde de ne yaptığınızı ölçebilirsiniz.