Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Egzersiz Motivasyonunu Artırmanın Basit Yolları

Spor ve egzersiz yapmak için heyecanlanmak ve bunu istemek gerekir. Motivasyonunuzu nasıl artırabilirsiniz?

Egzersize ara vermeden rutine dönüştürün. Kötü deneyimlerden zarar gelmesinden korkmak geri çekilmek olmaz. Cesaretinizi toplayın ve bir spor salonuna yazılın. Hareket etmeyi, sağlıklı olmayı sevin ve isteyin. En sevdiğiniz kişilerle spor yapın. Fitness hocanız size taktik ve ilham verecektir. İdeal amaç ve gerçekçi hedefler belirleyin.

Önce su kaybedip sıkılaşın kilo sonra zamana yayılarak verilir. Pes etmek, hevesi kaybetmek, umutsuz olmak yok. Egzersiz için çok şirin kıyafet, aksesuar ve ekipmanlar edinin. Bir iki gün ara da verseniz bu arayı uzatmayın. Isınma, soğuma, germe, esneme gibi hazırlıkları spordan önce yapın. Spor penye şort ve büstiyer edinin.

Mankenlerle kendinizi kıyaslamayın, onlar gibi olabileceğinizi unutmayın. Sporda rahat giyinin ne dar ne bol. Psikolog ya da iyi arkadaşlarınızdan destek isteyin. Salona gitmek yerine, merdiven çıkılabilir, tüm semti yürüyebilir, dans edebilirsiniz. Egzersiz seanslarını birkaç tura bölün. Hepsini tek seferde yapıp yormayın. Zaman sorunu varsa evde DVD eşliğinde spor yapın.