Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Düşük Testosteron Tedavisi Ve Nedenleri

Yorgunluk, düşük testosteron seviyesinin baş nedenlerinden biridir. Alışık olduğunuz enerjik halinizden eser kalmaz.

Normal yaşlanma ve depresyon da bu sonuca neden olabilir. Yeterli uyku alamamak yorgunluğa ve düşük testosteron seviyesine neden olabilir.
Cinsel dürtülerinizde olan azalma ve cinselliğinizdeki değişimler de diğer sebebidir. Erektil disfonksiyon, erkeklerde meydana gelen cinsel sorunlar nedenlerindendir.

Zihinsel odaklanma ve hafıza problemleri bulanık düşünmeye sebeptir ve bu da testosteron seviyelerini etkiler. Stresi azaltmak için yardım alın, tedavi olun ve meditasyon-yoga yapın.
Kötü ve depresif ruh halleri de bu seviyeyi düşürebiliyor. Zevk alma ve mutlu olma duyguları yok olur ve kişilik birden değişebilir. Bu gibi durumlar cinselliği direkt etkiler.

Testosteron kas oluşturmanıza yardımcı olur, azaldığında kas kütlesi ve gücü de etkilenir. Düzenli egzersiz yapın, ağırlık çalışarak kaslarınıza iyi bakın.
Kaslarınızı koruyun ve yağ kaybetmeye bakın. Fazla yağlı erkeklerde testosteron seviyesi düşer.

Sağlıklı beslenin. Aşırı kilolar sağlığınızdan edebilir.
Düşük testosteron seviyesi, erkeklerde saç hariç vücut kıllarının dökülmesine yol açabilir. Kol, bacak, kasık kılları ile sakallarda seyrelme görülür.

Kemik kütle kaybı kemik zayıflaması ve osteoporoza da nedendir. Egzersiz yapın, sigara ve alkolden kaçının.
Uykusuzluk ve stres de kötü bir etkendir.
İş sorunları, odaklanma sorunları, düşük enerji ve duygu durum dalgalanmaları da bu seviyeyi etkiler. Sağlık kontrolünden geçin ve bu uyarıları dikkate alın.