Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Doğumun Ardından Vücudu Hızla Toparlamak Mümkün

Hamilelikle beraber hiç olmadığı kadar büyüyen ve genişleyen anne karnı ve derisi doğumun ardından sarkık bir görüntü şeklinde ortaya çıkmaktadır. Doğum öncesi sürece dönerek, formlarını koruyan çiçeği burnunda annelerin, vücutlarını hızla toparlamaları mümkün.

Bunun için yapılması gerekenler;
Lohusalık dönemi içerisinde bambaşka bir süreçten geçen vücut, doğumun etkisi ile oldukça büyük bir değişikliğe uğramıştır. Bu etkileri ortadan kaldırmak için doğru egzersizler yapılarak vücut kasları güçlendirilerek dinamik bir vücut elde edilmeye çalışılmalıdır.
Doğumun ardından göbek bölgesi sıkıca sarılmalı; bu bir korse, kuşak veya stres film yardımı ile yapılabilir. Bu sayede terleme yoluyla oluşan yağlar atılmalıdır.
Doğumun ardından dengeli ve sağlıklı beslenme şekli karın kaslarınızın elastik yapısına kavuşması için çok önemlidir. Yoğurt ve Yeşil sebzeler sizleri eski formunuza sokarken bebeğiniz için bol süt üretilmesine de katkı sağlayacaktır.
Her gün düzenli olarak 2 bardak tüketilen bitki çayları da kısa sürede vücudunuzun toparlanmasına katkı sağlayacaktır.
Lohusalık döneminde hareket çok önemli bir durumdur. Hem daha çabuk iyileşmenizi hem de vücudunuz için toparlanmaya katkı sağlar. Sürekli yatmak yerine evinizin içerisinde dolanabilirsiniz. Bunu yapmak için ev işleri ve diğer ağır işlerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.