Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Doğuma Gidenlerin Hastane Bavulunda Bulunması Gerekenler

Gebeliğin son haftalarına girilmeden önce her türlü erken doğum ihtimali düşünülerek hastanede anneler ve bebekleri için gerekli olan malzemeleri bilerek eksiksiz bir hastane bavulu hazırlanmalıdır.

Şimdi ben sizlere hastaneye giderken bavula neler koymanız gerektiği konusunda bilgi vermeye çalışacağım;

Bu sayede panik yapmadan acaba bavula ne koymalıyım ?

Düşünmenize gerek kalmadan listede bulanan ihtiyaçları çantanıza sırayla yerleştirerek stressiz bir hastane bavulu hazırlayabilirsiniz.

İşte Hastane bavulunda bulunması gerekenler malzeme listesi;

En başta hastane işlemleri için gerekli olan annenin kimliği Anne adayının hastanedeki en büyük ihtiyacı olan önden düğmeli bir gecelik ve ayağa kalktığında sırtına alabileceği bir sabahlık, emzirme sutyeni, bol bol pamuklu çamaşır. Doğum sonrası beklenen kanamalar için kullanmak üzere uzun bayan pedi. İlk kez emzirme sonucu göğüs uçlarınızda oluşabilecek yaralara karşı göğüs ucu merhemi. Hastanede kullanılabilecek rahat anne terliği Bebek için üzerine giyebileceği zıbınlar, Battaniye v.s. Bebeğiniz için gerekli olacak yeni doğan bezi. Doğum sonrası güzel ve bakımlı görünmek için gerekli kişisel bakım ürünleri. Bebeğinize verebileceğiniz yapay meme. Ve hastane çıkışında kullanmak üzere giyebileceğiniz türden kıyafetleriniz.