Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Doğal Güzel Olmanın 15 Yolu

Sağlıklı saç ve cilde sert kimyasallar uygulamaya gerek yok. Doğal yoldan güzel görünmek de mümkün.

 

Parlak ve taze bir yüz için üzüm tanelerini temiz cilt üzerine sürün. Meyve asitleri doğal güzellik verir. Buzdolabında saklanabilen soğutulmuş göz kremi. Yorgun şişkin gözler içindir. Burundan dış gözler hizasından itibaren göz bölgesine uyanınca uygulayın. İltihap giderici anti bakteriyel çay ağacı yağı da kullanılabilir.

Nemlendirici ve yüz maskesi olarak gün doğmadan siyah çayı demleyip maske olarak kullanın. UV etkilerinden korur güneş yanıklarını giderir. Buhar gözenekleri açar sıcak banyo iyi gelir. Papaya ve ananas maskelerini de deneyin. Saçlara tamamen doğal zeytinyağı ve nemlendirici maske uygulayın.

Doğal sabun ve şampuandan sonra zeytinyağı ile masaj yapıp durulayın. Paraben içermeyen silikonsuz profesyonel bakım ürünleri de önerilebilir. Sülfat içeren şampuanlardan kaçınarak saç renginizi koruyun. Demir içermeyen organik meyve özlü saç sabitleyiciler de güzel ürünlerdir. Organik argan yağı mucizesi de saçları harika gösterecektir.

Yumuşak jel krem ürünlerle canlı bukleler elde edin. Saçlar nemliyken örün ve hafifçe kurutun. Bu şekilde de bukleler elde edilir. Alkol içermeyen şekillendiricileri kullanın. Toksik ve sentetik madde içermeyen tamamen organik malzeme ve ürünlerle kendinizi güzelleştirin. Biyolojik ve çevre dostu bakım ürünlerini tercih edin.