Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


DİYET YAPARKEN YENİLEBİLECEK ABUR CUBURLAR

Diyet yaparken atıştırmalık olarak neler yemeli? Diyet yaparken abur-cubur olarak tüketebileceğiniz atıştırmalıklar hangileri?

DİYET YAPARKEN YENİLEBİLECEK ATIŞTIRMALIK BESİNLER

Kuru Üzüm-Leblebi Karışımı: Bir şeyler atıştırmak istediğimizde, birer çay bardağı karıştırıp, çantamıza atabileceğimiz bu karışım, keyifli ve besin değeri yüksek abur cubur olacaktır.

Fındık-Kuru Üzüm Karışımı: Kilo vermeye, fındığın katkısı tartışılmaz. Fındığı kuru üzüm ile birlikte tüketirsek, demir ve flavonidlerden zengin bir karışım elde edip, metabolizma hızına katkıda bulunmuş oluruz.
Ceviz: Ceviz omega-3 zengini olmasının yanı sıra tok tutar ve metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakmayı kolaylaştırır. Ceviz aynı zamanda zinde ve enerjik olmamızı sağlar, algı düzeyimizi arttırır. Daha hızlı kilo vermek için aralarda bir avuç cevizi bir adet elma ya da taze meyveyle tüketmeliyiz.
Peynir-Ekmek-Maydanoz-Sandviç: Metabolizmayı hızlandırmak için peynir ekmek ikilisinin yanına bir de yeşillik ve çiğ sebzeyi karıştırıyoruz.

Yoğurt-Maydanoz Karışımı: Yağ yakmayı, yoğurttaki kalsiyum tetikler, bununla beraber ödemi azaltıp, dolaşımı açarak kilo vermeye yardımcı olur. Yoğurda maydanoza katıp, gece yatmadan evvel yersek, metabolizma açılır ve kilo vermeye ivme kazanılmış olur.
Yoğurt-Yulaf Ezmesi-Ceviz: Sindirim sistemini, yulaf ezmesinin içeriğindeki lif farklı olduğu için farklı düzeyde çalıştırır. Sindirim sistemindeki problemlerimizi aşmaya yardımcı olur. Metabolizmayı maksimum düzeyde, ceviz, yoğurt ve yulaf ezmesi karışımı çalıştırır.
Meyveli-Probiyotik Yoğurt: Probiyotik lif içeren, pratik ve eğlenceli olan meyveli yoğurtları tercih etmeliyiz.
Ayran: İçeceklerin en sağlıklısıdır. Şekerli ve gazlı içeceklerle kıyaslanamayacak bir değerde olan ayran, serinlemek istediğinizde tercih edebileceğiniz mükemmel bir içecektir. Çok yoğun terleyip, su kaybettiğiniz dönemlerde soda-ayran tamamlayıcınız olacaktır.