Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Diş İmplantları Nedir, Nasıl Uygulanır?

Diş kaybı ya da bir tür bozulma sonucu diş yerine geçen maddelerle dişler implant edilerek desteklenir.

Diş çürüğü, diş eti iltihabı ya da yaralanma görülebilir. Diş kökleri yerine çivilenerek oturtulur. Doğal diş maddesinden yapılır ve diş tacına oturtulur. Gelişmiş bir ağız ve diş görünümü sağlar. Kemikle kaynaşır kalıcılaşır kendi dişi gibi görünür. Konuşmanızı düzeltir. Ağız içinde sözler kaybolmadan mırıl mırıl sesler gelmeden rahat konuşursunuz. Sizin parçanız haline gelir ve konforu hissedersiniz.

Proteze göre kolay çiğneme yutma ve yemek için birebirdir. Benlik saygınız gelişir estetiğiniz mükemmeldir. Uzun süreli oral sağlığınız gelişir ağız sağlığınız tavan yapar. Uzun yıllar dayanıklıdır. Çıkarılabilir ve kaldırılabilir yani kullanımı kolaydır. %98 oranında başarı sergileyen diş implantları uzman diş hekimi tarafından uygulanır.

Sağlıklı diş ve diş etleri incelenip buna karar verilir. Düzenli diş hekimi ziyaretleri gerekir önce ağız temizliği ve sağlığı sağlanır. Genelde sigorta kapsamında değildir, estetik ve harici tedavilere girer. Size uygun en iyi implant, eğitimli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanır. İyileşme süreci 6-12 haftadır. Titanyum ve zirkonyum maddeleri kullanılır. Çene ve diş tacı ile kemik kısımları dikkatlice geçirilerek son görünüm verilir.