Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Daha İyi Seks İçin Etkili Egzersiz Önerileri

Egzersiz yapmak sadece form tutmak için değildir. Aynı zamanda sıcak ve güzel bir seks hayatı için de oldukça etkilidir.

Daha yoğun ve etkili orgazmı, kolay ve keyifli bir cinselliği destekler. G noktanızı bulun ve egzersiz hareketlerine hemen başlayın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta hafifçe öne eğilin ellerinizi havada birleştirin.

Bel ve göğüs hattı aynı hizada kalacak. Sağ kalçayı geriye hafifçe itin. Ağırlığı sağ bacak üzerine verin. Vücudun alt kısmını sağ bacaktan bükerek bükün. Sol ayak düz kalırken nefes alın verin ve diğer bacağa da uygulayın. 10-20 tekrar sayısı yeterlidir.

Ayakta kalçayı sıkarak eğilin ve ağırlığı kalçaya verin. Bir bacak öne atılarak devam edin. 30 saniye böyle kalıp diğer bacağa geçin ve 10-20 tekrarla bu seti tamamlayın.

Orgazmı kolaylaştıran klitorisi uyaran bu hareketler seksi kolaylaştırıp daha güzel hale getirir.
Pelvik kaslarını hedef alan ve genital cinsel organları rahatlatan seks sırasında kolaylık sağlayacak hareketlerdir.

Bacaklarınızı dizden kırıp çenenize doğru çekmeye çalışın. 3 saniye kadar gergin bir şekilde böylece kalın. Yavaşça bacakları bırakıp gevşeyin. 20 tekrar idealdir.

Bacaklarınızı tutarak küçük adımlarla yürüyün sonra büyük ve hızlı adımlara geçin. Karıncalanma hissedilir. Kasları uyarır ve gevşetir. Topukların üzerine basarak adım atmak da son hareketimiz. 10-15 tekrarlı birkaç adım da bu seti tekrar edin.