Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Daha İyi Bir Seks İçin 7 Besin

Eski güçlü ve mutlu cinsel yaşamınıza geri dönmek istiyorsanız gıdalar ruh halinize iyi gelecek. Romantizmi destekleyen besinler mevcut.

Vitaminli gıdalar cinsel işlevi artırıyor. Afrodizyak kabul edilen gıdaları öğrenmeye ne dersiniz?

Avokado. Testis sağlığına kalp damar sağlığına iyi gelir. Avokado doymamış yağlar açısından zengin ve doymuş yağ oranı düşüktür. Erkeklerde erektil disfonksiyon hastalığına iyi gelir.
Badem. Cinsel uyarıcıdır ve doğurganlığı artırır. Tutkuları harekete geçirir, çinko, selenyum ve E vitamini içerir. Cinsel sağlık ve üremeye birebirdir. Cinsel isteği ve libidoyu artırır. Kırmızı renkli meyvelerin özellikle çileğin cinsel isteği artırdığı biliniyor. Kırmızı giyen kadınlar da ayrıca soğuk renklere göre daha seksi bulunduğu kanıtlanmıştır. Folik asit ve B vitamini deposu çilek doğum kusurlarını da önlüyor. Erkeklerde sperm sayısını artırıyor. Özel günlerinizde çikolata ve çilek kombinini partnerinize götürün. Libidoyu artıran metilksantinleri içerir. Deniz ürünleri diğer besin grubudur. İstiridye iyi bir afrodizyaktır. Libido artıran çinkoyu içerir. Akdeniz ürünleri de bunlardan biridir. Yağlı balık, somon ve ringa kalp dostudur. Roka, uyarılma yeteneğini harekete geçirir. Koyu yeşil yapraklı sebzeler idealdir. Mineral ve antioksidanlar cinsel hayatı harekete geçirir. İncir meyvesi doğurganlığı güçlendirir. Kalp sağlığı için faydalıdır. Çözünür ve çözünmez lif içerir, mükemmel bir afrodizyaktır. Lifli gıdalar sekste yardımcınızdır. Narenciye gibi tropikal meyveler de antioksidan C vitamini ve folik asit deposudur. Erkek üreme sağlığına birebirdir. Pembe greyfurt, mandalina, portakal ve limonu bolca tüketin.