Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Daha İyi Bir Cinsel Yaşam İçin Öneriler

Yorgunluk sadece bedensel değil zihinsel de bir durumdur. Cinsellikte yorgunluk sendromu diye bir sorun vardır.

Yorgun seks için çareler ve birkaç öneri sizlerle. İlişki sorunlarınızı düzeltmeden seks yapmayın. Tartışmanız gereken mühim konuları çözmeden konuşmadan seksi düşünmeyin bile. Öfkeliyken sevişmeyin hava alın gerekirse terapiye gidin. Çok fazla tv izlemek seks hayatını zora sokuyor. Uykusuzluk yapıyor ve beyni yoruyor bu da cinselliği vuruyor.

Seks baskısı hissetmeyin. Her gece her an yatağı sevişmeyi düşünmeyin. İkinizin de zaman zaman mola vermesi gerekir. Bir adım geri atmayı da bilin. Ertelemek ya da istemediğinizi söylemek zor değil. Kalp sağlığınızı tam olarak elde ettikten sonra cinselliği düşünün. Kolesterol, tansiyon, diyabet, kilo, nefes problemlerinizi çözün.

Hormonal dengesizlikleriniz olduğunda kadın da erkek de dur diyebilmeli. Testosterın ve östrojen hormonlarını dengeleyin. Libido ve performans hormonlara bağlıdır. Depresyonu ve stresi yenmeye çalışın. Bu ruh haliyle seks imkansızdır ve kalitesizdir. Aşırı egzersiz yapmayın kaslar ve genital organlar yıpranabilir. Normal egzersiz ise cinsellikte haz verir. Uykusuzluğa dikkat edin ve yorgunluğa çareler bulun.