Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Daha Fazla Tatmin Daha Çok Zevk

Bilim adamlarının açıklamalarına göre artık birden fazla orgazm çeşidi olduğunu biliyoruz.

Vajinada, klitoriste, her ikisinde ya da tüm bedende gerçekleşen orgazmın yaşanamadığı cinsel birleşmeler de oluyor. Orgazmın bir amacı da spermin üreme yoluna akışını sağlamak ve döllenmeyi gerçekleştirmek olabilir. Kadının ilişki sırasında orgazm olması erkeği de mutlu ve tatmin eder kadını da. Daha fazla orgazm olmak yani seks sırasında üst üste orgazm türlerini yaşamak da mümkün.

Art arda girilen cinsel ilişkilerde sürekli orgazm yaşamak ve daha çok tatmin olmak da. Bir kadının cinsel hayatında orgazmın yeri büyük. Seksten zevk almak gerekiyor ve bunun göstergesi olarak orgazm olunuyor. Partneri de zevk aldığını orgazm olarak eşiyle uyum halinde boşalarak gösteriyor. Mutluluğun ötesinde oksitosin ve endorfin hormonları salgılanıyor serbest bırakılıyor ve orgazmın sağlığa olan yararları bu süreçte gerçekleşiyor.

Bazı hormonlar salgılandığından sağlığımız da olumlu etkileniyor. Bu da, iyi hissetmeye, gevşemeye, sıcaklık yakınlık vererek stresi yenmeye, ağrı ve depresyonu yenmeye yardım ediyor. Düzenli olarak sürekli orgazm yaşayan kadınlar %47 oranında. Yaşamının bir döneminde orgazm olamama sorunu yaşanabiliyor. Bunu tetikleyen nedenleri bilmek ve çaresine bakmak gerekiyor.