Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


D Vitamini, Fibromiyalji Ağrısını Ve Ateşi Azaltıyor

Fibromiyalji sendromu olan hastalar genelde yaygın kronik ağrılar ve yorgunluktan şikayetçidir.

Düşük D vitamini düzeyleri buna sebep olmaktadır. D vitamini takviyesi almak bu ağrıları ve ateşi de azaltacaktır. Alternatif tıbbın güzel yönlerinden biri de budur. Pahalı tedavilere gerek duymadan sadece D vitamininden yardım alarak fibromiyalji ve ağrıdan korunmak ve azaltmak mümkündür. Ağrı, yorgunluk, ateş, uyku bozuklukları, sabah tutukluğu, konsantrasyon kaybı, anksiyete, depresyon gibi ruhsal ve bedensel diğer sorunlarda da D vitamini takviyelerinin payı büyük.

Çalışan ve sosyal çevresi olan insanlarda D vitamini eksikliğinden kaynaklanan bu sorunlar toplumdan soyutlanmaya nedendir. Yaşam kalitenizi düşürür, ağrılarla ve sürekli ateşle baş ettirir. Fizik tedavi, bilişsel davranışçı terapi, geçici ilaç tedavileriyle ancak geçici çözümler üretilebilir.

Oysa ki bu hastalıklara neden olan bu eksikliği önlemek ve tek çözümü olan D vitamini takviyesini düzenli olarak almak önemlidir. D vitamini takviyelerinden bazıları; kalsidiol, hydroxycholecalciferola, hidroksivitamin, kalsifediol enzim kolekalsiferol’dir. Karaciğerde üretilen bu maddelere vücudumuzun ihtiyacı vardır. Kan düzeylerini de etkileyen bu maddeler D vitamini haplarında mevcuttur. Fiziksel ağrılar ve ateş gibi semptomlar bu şekilde zamanla geçecek veya azalacaktır.