Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çok Yaşanan Seks Kazaları Ve Çözümleri

Çok sevdiğiniz anlarda heyecan doruklarda iken zevkin ve anın büyüsü ile bazı ufak detaylar ve sorunlar görmezden gelinir.

Garip gelse de seks kazaları beklenmedik anlarda her şey yolunda giderken bile yaşanabilir. Bunlar nelerdir ve nasıl başa çıkılır öğrenelim.

Vajina yırtılması. En yaygın seks kazalarından biridir. Kanama acıma ağrıma gibi belirtileri vardır. Vajina çok kuru ise ve çok zorlanırsa yaşanabilir. Yavaş olmak seksten önce yağlamak ve kuruluktan kurtarmak gerekir. Hala yırtılma yaşanıyorsa doktor antibiyotik vs önerebilir. Ufaksa kendiliğinden geçer büyükse doktora gidilmelidir.

Rahim içi korunma araçları ve prezervatif gibi yabancı maddelerin rahimde kaynaşması sorunu da sıkça yaşanır. Derin nefes alıp rahatlayın 10 dakika bekleyin. Parmaklarınızla eşinizin yardımıyla düzeltin ya da doktordan yardım alın.

Maceracı çiftlerin seks gecesinde yanık, yanma gibi sorunlar görülebilir. Antibakteriyel sabun ve soğuk suyla enfekte bölgeyi yıkayın. Antiseptik ile temizleyin. Bandajlayıp dinlendirin.

 

Diğer seks kazaları ise şunlardır. Kasları zorlayıcı sert hareketler, iltihaplanma, maya enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonudur. Önlemler alınmalı ve tedavi için geç kalınmamalıdır.