Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çocuklarına Bağlı Babalar Güçlü Bir Aile Kuruyor

Evlilikte mutluluk amaçlayan erkekler baba olduklarında daha güçlü aile bağları kurar.

Çocuklarla meşgul olan ve ev işlerinde yardımcı olan erkekler iyi baba faktörüyle mutluluk ve bağ kurmaya yardımcıdır.

Sadece çocuklarla dışarıda ilgilenmek değil ev içinde de tam bir ebeveyndir. Çocukların babalarıyla olan bağı ve ev işlerini birlikte yapmaları aile içinde çok önemlidir. İlişkilerin gücü evliliğin kalitesini de artırır. Karı koca arasındaki iş birliği günlük sorumlulukların aile içindeki dağılımı iyi bir etkendir.

İyi bir ebeveyn olmak ve işleri ortaklaşa yapmak evliliği iyiye götürür. Önemli olan her iki tarafın da çocuklarına aynı sorumluluğu ve ilgili vermesidir. Çocuğuyla meşgul olan babalar iyi bir aile babasıdır. 21 ile 55 yaş arasındaki çiftler incelenmiş ve katılımcıların %73ünün 25-35 yaş arasında olduğu görülmüştür.

%98 erkekler %15 oranında kadınlar işte çalışıyor. Ortalama her çift 5 yıllık evli. 20 çiftin karşılıklı olarak ev işlerinde ortak rol aldıkları görülmüştür. Babalar eş ve çocuklarına her anlamda yardımcı olmakta ve böylece mutlu bir evlilik tablosu çizmektedir.

Kadınların eşlerinin bu yardımlarını harika buldukları ve evliliklerine yansıttıklarını düşünmeleri ise kaçınılmaz. Erkekler genelde bahçe ve tamirat gibi klasik işleri yapar. Sadık eşler sadece cinsellikte değil tüm ev işlerinde ve hayatta yardımcıdır. Çocuğunun kıyafet seçiminde bile rol almaları önemlidir. Aile işleri bir ekip işidir ve böyle kalmalıdır.