Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çocuklar İçin İç Mekan Aktiviteleri

Hayal gücünüzü kullanın ve yağmurlu günlerde evde çocuklarınızla yapabileceğiniz şeyleri düşünün.

Yaratıcı oyunlar ve aktiviteler ortaya çıkarın. Bırakın o da düşünsüz ve bir şeyler yapsın. Kesici ve riskli aletler dışında değişik fikirlerle birlikte eğlenin.

Kendin yap kendin oyna kapalı olimpiyatlar. Bowling ortamı yapın. Şişeleri lobut yapabilir misketlerle ya da küçük toplarla devirmeye çalışabilirsiniz. Disk ve süpürge saplarıyla hokey oynanabilir. 2 sandalye arasına ip gerip voleybol oynanabilir.

Zıplayan toplar çocukları oyalar ve neşelendirir. Hareket alanı geniş bir oda seçin ve toplarla oynayın. Yavaş hareketlerle dilediğiniz oyunu yaratın. Kalkın ve dans edin. Dans makyajı yapın ve hünerlerinizi sergileyin. Bir müzik koyun ve heykel oyununu oynayın. Tam dans ederken durup o halde kalması çok eğlenceli bir oyun olacak.

 

Oyun sistemi artık her evde kurulu. Erkeklerin özellikle bayıldığı video bilgisayar play station oyunlarını birlikte oynayın. Dans, araba yarışı, kayak ve boks favorileridir. Evinizi hayvanat bahçesi haline getirin. Doğa evinize gelsin. Hayvan kılığına girin seslerini çıkarıp taklit edin. Klasik ve eski oyunları da unutmayın. Saklambaç ve körebe gibi…