Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çocuğunuz Hasta İse Yapılacak Sessiz Aktiviteler

Evde hasta bir çocuk varsa onu anlamalı ve aktivitelerimizi birlikte ya da yalnız ama mutlaka sessiz yapmalıyız.

İhtiyacı dinlenmek ve sessizliktir. Tüm gün huysuzlanan ve tv karşısında vakit geçiren çocuklarla baş etmek zordur.iyileşmesine yardım edin ve birlikte kaliteli zaman geçirin.

Oyunlar ve bulmacalar.kart oyunları, flash kartlar, masa oyunları ve bulmaca oyunları iyi bir seçenektir. Akıl zorlayan ve gerektiren oyunlar onun kendini bırakmasını önler. Rekabetçi oyundan çok işbirlikçi oyunları oynayın. 500 parçalık bir puzzle’ı birlikte çözün.

El becerilerinden en güzeli play-doh oyun hamuru ile oynamaktır. Boş bir kutuyu ya da kağıt havlu rulosunu hamurla süsleyin. Hastalığından dolayı yanınıza gelemiyorsa siz yatağa veya kanepeye gidip ona ulaşın.

Hayali oyunlar da etkilidir. Örneğin odada bir sürü hayvan var ve çocuğunuzla siz onları tedavi edeceksiniz. Hayvanları ve özelliklerini ona anlatın. Birlikte yardımlaşarak onları tedavi edin. Bir tavşanın sıcaklığını kucağında hissetsin ona duygularını sorun.

Çizim yapın. Boya kalemleri ve kağıtlarla harikalar yaratın. Resimler çizdikçe açıldığını göreceksiniz. Boyama ve aktivite kitapları, etiket yapıştırma defterleri işinize yarar.

Kitaplar. Başına gidin ve usulca tatil kitaplarını okuyun. Sevdiği hikayeler ve masallar ona iyi gelecek.
Fotoğraflar. Birlikte bebeklik ve eski fotoğraflarına bakın. Telefon, bilgisayar, kamera veya albümden seçin.

Sesli kitaplar. Bilgisayarda internette mp3 çalarda telefonda her yerden bulabilirsiniz. Ücretsiz çocuk hikayeleri dinleyin.
Video sohbetleri. Skype veya diğer araçlardan sevdiği arkadaşları, dedesi, anneannesi veya birileriyle canlı sohbet ettirin. Çocuklar böyle neşelenebilir.

Çocuğunuzun hızlı değişimlerine ayak uydurun. Tv ve video oyunlarını sınırlayın. Oyuncak ve oyunları hazırda kolay bir yerde tutun. İşinizi sağlık durumuna göre ayarlayın. Çocuğunuz her şeyden önce gelmeli ve tam ilgi vermelisiniz.