Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsiyetler Arası Erkek Egosu Kolayca Zedelenebilir

Eşleri, kızları, sevgilileri veya tanıdıkları bir kadının başarısı karşısında erkeklerin benlik saygısı ve egosu kolayca zedelenebiliyor.

Bu anlarda kendilerini kötü hissederler. Sosyal deneyler erkeklerin bilinçaltına kolayca girmiş ve bu sonuçlara varmıştır. Eşler arasında cinsiyetçi bir rekabet söz konusudur. Kız arkadaşı kilo vermeye çalışınca bile onlar da bu yarışa bir anda girebilirler ve onların başarısını kıskanabilirler.

Zayıflamaları sanki onlar için bir tehditmiş gibi algılanır. Doğrudan bir rekabet söz konusu olmasa da, gizliden gizliye bir çatışma sezilir. Erkek partnerin başarısının kadın üzerinde hiçbir etkisi görülmemiştir. Kadınlar, erkeklerinin başarısını içselleştirip benimser ve bundan gurur duyarlar, rahatsız olmazlar.

Çalışmalardaki erkekler bu durumu açıkça itiraf edememişler çok az bir oranı kabul etmiştir. Genelde bunu hareket ve sözleriyle ortaya çıkarmışlardır. Amerika ve Hollanda gibi ülkelerdeki erkekler istisna olarak eşlerinin başarılarını takdir etmiştir. İyi hissetmişlerdir.

Bilgisayar ve matematikte iyi olan eşlerini kıskandıklarını itiraf edenler de çoğunlukta çıkmıştır. Bu durum da kadınları, erkeklerle her konuda rekabet etmeye itmektedir. Olması gerektiği gibi değil istedikleri gibi hareket etmektedirler.