Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel Sorunları Olan Çiftlere 3 Soru-Cevap

İlişkinizde eşitsizlik ve bir çekişme durumu varsa libido ve cinsel sorunlardan kaynaklanabilir.

 

Partnerlerin rolü cinsellikte önemlidir. Seks terapisti ile danışmanlık yardımı almak gerekebilir. Çiftlerin terapiden önce aralarında yapabileceği şeyler vardır.

Düşük libido neden partnerin ilgisini kaybeder? İkinizin de cinselliğe ilgili ve istekli olmanız önemlidir. Karşı taraf istek azlığı görünce geri çekilir. Belli zamanlarda motive oluyor olabilirsiniz. Bu kez neden farklı oldum diyebilirsiniz. Bu koşulları düşünün analiz edin ve sorunu çözün.

Eğlenceli olacak mı? Cinsel yaşamınız sıkıcı ve rutin mi sürüyor? Fantezilerinizi fikirlerinizi eşinizle paylaşın işi eğlenceli hale getirin. Görev gibi olmasın. Cinsel alternatifler hakkında birşeyler okuyun. Seks oyuncakları hakkında internetten bilgi edinin. Kirli ve utanç verici bulduğunuz şeyleri denemeye çalışın. Sekste duyguları kabartan sizi fişekleyen etkenleri deneyin.

Yatak odası dışında neler oluyor? Yatak odanız dışında da diğer alanlarda cinselliği yaşayın. Farklı odalarda hatta mekanlarda belki bir dalış esnasında cinselliğin tadını çıkarın.