Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel Performansınızı Artıracak 5 Tavsiye

Erektil disfonksiyon sorunu sadece ilaç ve haplarla tedavi edilmez.

Birkaç faktör değişimi ile mesela kilo verme, alkol ve sigarayı bırakma ve fiziksel aktiviteyi artırma gibi yöntemlerle ereksiyon sorununa son verebilirsiniz. Bir yaştan sonra yaşanmaya başlayan erkeklerde cinsel organ sertleşmemesi ve penis boyunun ilişki sırasında uzamaması ereksiyon sorunları yaratıyor. Bazı sağlık nedenleri ile cinsel hayatları geriliyor.

Cinsel istek, cinsel aktivite ve cinsel tercihleri bakımından 30 ila 80 yaşları arasında binlerce erkek ankete alınmıştır. Depresyon, uyku durumu, genel sağlık durumu gibi bilgiler de bu kişilerden alınmıştır. Sonuca göre ereksiyon sorunları genç erkeklerde daha çok görülüyor. Otuzlu kırklı yaşlarda erkekler yaşamlarına daha çok dikkat etmeli.

Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklar, stres, uykusuzluk gibi nedenleri hayatından çıkarmalılar. Aksi halde yatakta penis boyundan şikayetçi olabilir ereksiyon yaşayamadan cinselliğine son vermiş olurlar. Bunun için sağlıklı kilonuza kavuşun. Uykusuzluğa son verin ve düzenli uyku saatleri belirleyin. Düzenli egzersiz yapın. Alkolü sınırlayın ve sağlıklı beslenin.