Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel Ömrünüz Uzun Olsun

Hangi yaşta olursanız olun cinsel hayatınız uzun ömürlü, eğlenceli ve verimli olsun.

Erkekler genelde daha uzun ömürlü bir cinsel yaşama sahip. Vücudunuza ve zihninize iyi bakarsanız cinsel yaşamınızda başarılı olursunuz. Eğlenmeyi her yerde her zaman bilen insanlar geç yaşlanır. Bu da cinsel yaşamlarına yansır. Gücünüzü koruyun. Obezite, diyabet, yüksek kan şekeri, tıkalı damarlar sağlığı bozar.

Geç kalmadan sağlığınızı güçlendirin. Günde yarım saat bile olsa egzersiz yapın. Sağlıklı ve dengeli beslenin. Yan etkisi olan ilaçları kullanmayın. Depresyon, anksiyete ve stresi yenmeye çalışın. İlaç kullanmadan bu sorunlarınızı atlatın. Her ilaç kullanımı biraz daha geriletir ve yavaşlatır. Eşinizden her konuda destek isteyin.

Yağlanma ve hormonal değişimleriniz olacak. Birbirinize saygıyla sevgi ve anlayışla yaklaşın. Sağlık konularında destek olun. Utanmayın, cesaretli ve paylaşımcı olun. Menopozda östrojen kremi kullanılmalıdır. Böylece kadınların uzun ve mutlu bir cinsel hayatı olur. Ruh halinize iyi bakın. Birbirinizi anlayın konuşun gerekirse aile terapistine gidin. Tüm sorunlarınızı birlikte çözün ki cinsel yaşamınız da uzun ömürlü olsun.