Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel İsteği Artıran 7 Besin

Beslenme şeklimiz çoğu zaman cinsel hayatımızı etkiler. Cinsel isteğiniz azaldıysa yanlış besleniyor olabilirsiniz.

Ne hissettiğiniz, nasıl bir ruh hali içinde olduğunuz, partnerinizle olan ilişkilerinizde çok etkilidir. Cinsellikten uzaklaşmanız sizi mutsuz edecektir. Sağlıklı beslenirseniz, libidonuz yani cinsel isteğiniz artacaktır. Her zamankinden daha seksi ve istekli olmamanız için bir sebep yok. Tüyolarımıza kulak verin ve bu besinlere yönelin.

Biftek ya da benzer etler. Fileto şeklinde güzel bir et yemeği hazırlayın. Özellikle çimle beslenen sığır eti faydalıdır. İstiridyede de etteki çinko bulunur. Çinko ise libido artırır. Testosteronu harekete geçirir. Cinsel fonksiyonları ve hormonları düzenler.

Somon. Omega 3 yağlarını içeren balıkların hepsi cinselliği artırır. Dolaşımı artırır, genital kan akışını sağlar. Beyindeki dopamin hormonunu salgılatarak iyi düşünmeye mutlu olmaya iter.

Yumurta. Kahvaltıda olmazsa olmaz bir besindir. Dolaşımı artıran bir gıdadır. Protein ve enerji içerir ve ihtiyaçlarımızı karşılar. Hormon seviyelerini dengeler, libidoyu artırır. B6 vitaminini içerir.

Şekersiz kızılcık suyu. Doğal bir idrar söktürücüdür. Kilo vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca cinsel gücü artırır cinsel isteği kuvvetlendirir.

Çikolata. Gerçekten yapamayacağı bir şey yok gibidir. Çikolata büyük bir afrodizyaktır. Rahat hissetmeyi sağlayan magnezyum mineralini içerir. Duygularınızı yüceltir. Seks hislerini tetikleyen endorfin hormonunu aktifleştirir. Ayrıca feniletilamin adlı hormonu içerir.

Yulaf ezmesi. Cinsel dürtüyü ve testosteron salgılanmasını artırır. Ereksiyon işlev bozukluğunu giderir. Klitorise kan akışını sağlar.

 

Şeftali. Libidoyu artıran şehvet veren besinlerden biridir. C vitamini içerir. Genital organlara kan akışını sağlar.