Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel Dürtüyü Öldüren Etkenler Nelerdir?

Seksi ve cinsel isteği olumsuz etkileyen öldüren etkenler neler, hayatımızda nelere yer vermemeliyiz?

Stres. İş, ev ya da ikili ilişkileri kötü etkileyen bir duygu ve ruh halidir. Herkesin başına gelebilir ve uzman bir danışmandan yardım alabiliriz.
Eşle ilgili sorunlar. Partnerimizle ilgili yaşadığımız bazı sorunlar, cinsellikten soğutur. Kadınlar için cinsel arzu duygulardan sonra gelir. Erkekler bunu sağlamazsa kadın, cinsellikten kaçar. İhanet, güven sorunu, kavga, kötü iletişim için ilişki terapistine gidebilirsiniz.

Alkol. Fazla alkol cinsel dürtüyü geriye götürür işlev bozukluğuna yol açar. Daha az için.
Çok az uyku. Yatakta yeteri kadar zaman harcamanın yanında yeteri kadar uyumak önemlidir. Geç yatıp erken kalkmak uyku yerine sorunları düşünmek cinselliği öldürür.

Çocuk sahibi olmak. Anne baba olmak değil çocuklarla çok aşırı zaman geçirmek eşi unutmak kötüdür. Bebek ve çocuklar birkaç günlüğüne bakıcı veya anneanneye bırakılabilir. Kendinize özel zaman ayırın.
İlaçlar. Antidepresanlar, tansiyon ilaçları, doğum kontrol hapları, kemoterapi, anti-HIV ilaçları ve Finasterid ilaçları seksi engeller.
Kadınların bedenlerini beğenmemesi seksten kaçma sebebidir.

Obezite, kilolu olma, güzel hissetmemek, kalp, tansiyon ve kilo sorunları, fiziksel ve ruhsal olarak seksten uzaklaştırır.
Erkeklerde ereksiyon problemleri, düşük testosteron ve sperm sayısı,
Kadınlarda depresyon, menopoz, moral bozukluğu ve yeteri kadar karanlık ortam olmaması seks düşmanlarındandır.