Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Cinsel Anlamda Tatmin Olmayı Neler Etkiler?

Gözlerinizi kapatın ve zihninizi şaşırtın. Kadın erkek ilişkilerinde cinselliğin yeri önemlidir.

Tatmin olmak akılda kalıcıdır. Cinsel tatmin sorunları ömür boyu bilinç altımıza yerleşebilir. Cinsel tatmin söz konusu olduğunda yıllarca bu hatıralar bellekten silinemez. İnsanlar yatakta neleri tatmin edici buluyor?

Eşinize duygusal olarak yakın hissetmek elbette cinsel tatmin düzeyini artırıyor. İyi ya da kötü seksi ve orgazmdan alınan hazzı bedensel aktiviteden çok duygusal yakınlık ve eşe olan samimiyet etkiliyor.

Cinsel tatmini, güven, sadakat, samimiyet, sıcaklık, yakınlık, duyguları kontrol edebilme, ilişkiyi yürütebilme, aşk gibi daha çok ruhsal etkenler şekillendirir.

Erkekler cinsel tatmini orgazm, boşalma derecesindeki haz, seksten aldığı tatmin gibi somut şeylerle ölçerken, kadınlar tamamen bu duygusal etkenlerle ölçer.

Orgazm ve cinsel tatmini artırmak için hayal gücünüzü de kullanınç kadınların duygusal ve ruhsal açıdan tatmini değerlendirdiğini unutmayın. Favori cinsel ilişki sonuçları için ilişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütmek için cinsel tatmin konusuna önem verin ve partnerinizi bu önerilere göre mutlu etmeye bakın.