Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çiftler Neden İstemedikleri Cinsel İlişkiye Girer?

Uzun süren ilişkilerde yoğun programları olan çiftler seks hayatında dengesizliklere izin verir.

Samimiyet yerini mobilizasyon ve teknolojik maddesel bir ilişkiye bırakır. Anlık cinsel duygular hissedilmeye başlar yapmacıklık ve istenmeyen seks yapma oranları artar.

Vakit yoktur yorgundur ve sekse samimi bir şekilde vakit ayıramazlar. Olmadık anlarda bunu ihtiyaç gidermeye dönüştürerek istemedikleri ilişkilere girerler. Her partner her zaman iyi gelmez.

Kararlı ilişkilerdeki çiftler uzun süreçli beraberliklerinde seksten memnun kalabilir. Eşini memnun etmeyi daha iyi bilir. Eskiden kısa mesajlar ve dar olanaklı teknolojiyle kendimizi anlatamaz ve çekinirdik. Şimdiki teknolojide akıllı telefon ve tabletler sürekli elimizde be açıkça dobraca isteklerimizi karşı tarafa belirtiyoruz.

Bu da sekste ve aşkta samimiyeti bozuyor. Olumlu beklentiler, heyecan ve duygular iletildiği sürece problem oluşmaz tabii. Güçlü duygularınızı utanç da olsa cinsel heyecan ve istek de olsa ona açıkça anlatın ki, istemedeğiniz cinsel ilişkiden uzak durabilesiniz.

Ergenlik ve yeni gençlikte bu bilinç olmadığından istenmeyen seks en çok bu yaşlarda yaşanıyor. Flört ve hemen ardından ön sevişme ile seks yapıp ayrılma moda gibi oldu. Seks, ihtiyaç karşılama olarak algılanırsa ardından pişmanlık getirir.