Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Çiftler Cinsel Hayatlarını İzlerse Ne Olur?

Normal ilişkinizi de cinsel yaşamınızı da sağlıklı bir şekilde değerlendirmek için 1 yıl boyunca kendinizi farklı bir pencereden izlemelisiniz.

Yeni bir bakış açısı kazanmanız gerekebilir. Ne umduğunuz, ne bulduğunuz, ilişkilerinizin tüm gidişatını kendinizi farklı bir yerden izlediğinizde ortaya çıkar ve sorunlar düzeltilebilir. 10 yıldır birlikte olan ve birkaç yıldır evli olan 20 çift bu şekilde araştırılmıştır. İlişkilerinin son 1 yılını adım adım takibe alan çiftlerin sorunlarına daha iyi çözüm bulduğu görülmüştür.

Mesela taraflardan birinin daha az cinsel isteğe sahip olması bir sorundur. Bunun dönem dönem yaşanan durumlarla olan ilgisi bu takipte ortaya çıkabilir. Cinsel sorunlar böylece çözülebilir. Yıl boyunca birbirlerinin davranışlarını kaydederek izlemeye alan çiftler tüm cinsel geçmişlerini tarihe göre kaydetmiştir.

Orgazm, oral seks, mastürbasyon, seks türleri, tüm diğer cinsel istekler ve olaylar izlenmiştir. Hangi tarihlerde hangi sıklıklarda cinsellik daha yoğun yaşanıyor, daha zevk veriyor veya daha rutine dönmüş gibi durumlara bakılıyor. Seks yapma oranı yüksek olan çiftlerin daha mutlu bir ilişkilerinin olduğu görülmüştür. Eğlenceli ve mutlu çiftler sekste de başarılı, ve cinsel hayatta mutlu olan çiftler normal ilişkilerinde de mutlular.