Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Chlamydia Enfeksiyonu Tedavisi Gastrointestinal Tedavide De Kullanılabilir

Üreme yolu enfeksiyonu olan Chlamydia enfeksiyonu mide bağırsak sorunlarıyla ne kadar paralel ve tedavileri eşit yürütülebilir mi?

Bu hastalığı kapmış bir partnerle cinsel ilişkiye girildiğinde bize de otomatik olarak bu hastalık geçecektir. Cinsel yolla bulaşan Chlamydia virüsünün tedavisinde kullanılan yöntem, aynı zamanda gastrointestinal sorunları da tedavi edebeilir. Klamidya erkeklerde genellikle asemptomatik olduğu için bu şaşırtıcı değildir.

Kadınlarda daha ağır vakalar şeklinde görülür. Genital sistemde var olarak gelişir ve yayılır. Bu riskli virüs can almadan önce tedbirler alınmalı ve tedaviye gidilmelidir. Tekrarlayan enfeksiyon kapma riskine karşı kesin önlemler alınmalıdır. Güvensiz ve korunmasız seks yaşanmamalıdır. Yeni bir çalışmaya göre mide bağırsak sorunları tedavisi ile klamidya virüsü tedavisi aynı olabilir.

Enflamatuar yanıtları hemen hemen aynı olarak belirtilmiştir. Birbirine yakın üreme ve sindirim sistemleri virüs taşıma benzerliğinden dolayı tedavi aşamaları da benzerlik gösterebilir. Dünya üzerinde en yaygın olarak cinsel yolla bulaşan hastalık virüsü klamidyadır. Aktif cinsel yaşama sahip her bireyde bir risk teşkil eder. Tedavisinin mutlaka yapılması önemlidir.