Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Büyük Sağlık Sorunları İçin 10 Küçük Değişim Önerisi

1. Daha sık diş ipi kullanın. Diş hekimleri öneriyor özellikle kadınlar bu diş ipini daha sık kullanmalı.

Ağızdaki kötü bakterileri temizler sürekli fırçalama ile birlikte plak oluşumunu önler. Zararlı maddeler ağızdan kan ve tükürük yoluyla vücuda girer diş ipi bunu önler.

2. Günde 2-3 saat aralıklarla yiyin. Uzun saatler boyunca aç kalmayın. Metabolizmanızı çalıştırın, ara ve ana öğünleri atlamayın. Böylece sonraki öğünde aşırıya kaçmazsınız.

3. Kahvenizi evde yapın. Dışarıdaki krema ve kalori dolu kahveler yerine evde hazırlayın. Yanında sunulan çörekleri de yememiş olursunuz.

4. Pedometre yani adımölçer takın. Bu sizi motive eder ve daha fazla hareket edersiniz.

5. Rahat egzersiz kıyafetlerinizle uyuyun. Bu sizi spora yöneltecektir. Aynı zamanda uykuda rahat olmanız da önemlidir.

6. Kegel egzersizleri yapın. Pelvik taban kasları çalışır ve kendinizi iyi hissedersiniz. İdrar kaçırma gibi kas esnekliğine bağlı rahatsızlıklarda birebirdir.

7. Kendinize torpil geçin. Vücut kusurlarınızı unutun ve kendinizi güzel görün. İmaj değişimi ve ruhsal yenilenme sonucu depresyon gibi sıkıntılardan kurtulacaksınız.

8. D vitamini düzeylerinizi kontrol ettirin. Kan testiyle her sorun ortaya çıkar. Enerji almak için D vitamini almayı unutmayın.

9. Yulaf ezmesi yiyerek kendinize bonus verin. Kahvaltıda gevrekler idealdir. Tok tutar ve lif içerir. Sindirimi kolaydır.

10. Akşam yemeğinde klasik müzik açın. Bu müzik eşliğinde yavaş lokmalarla sindirerek yemeğinizi yiyin ve keyif alın.