Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Boyalı Saçlar İçin Bakım Tavsiyeleri

Saçınız için en iyi şampuanı seçin ve kullanın. Her şampuan bakım sağlamaz. Boyalı saçların rengini ve canlılığını solduran sülfat içerikli ürünlerden uzak durun.

Su, hem iyidir hem kötüdür. Sıcak su saçlardaki rengi daha hızlı soldurur. Saçlarınızın boyasını korumak için ılık suyla yıkayın. Yüzmede klorlanmaya dikkat edin ve bone takın. Havuzdan çıkınca ıslak saçlarla durmayın hemen temizleyin. Boyalı saçlar ekstra neme ihtiyaç duyacaktır.

Evde avokado, badem yağı ve E vitamini yağını karıştırın. Saçı yıkayıp bu maskeyi sürün. Bir streçle sarıp 10 dakika bekletin. Bunun hazır serumları da mevcut. Güçlü güneş ışığından saçlarınızı koruyun. Rengi donuklaştırır cansız bırakır ve kırılgan yapar.

Güneşte çıkmamaya çalışın veya şapka takın. Mat saçlarla yetinmeyin ekstra parlaklık edinin. Saçlardaki birikmiş maddeleri temizleyip iyice detoks bakımı yapın. Rengi parlasın saçlar canlansın.

Ani randevular söz konusuysa ısıtıcı ve şekillendirici alet ve ürünler yerine bir toka, bir kalem ile hızlıca gevşek bir model yapın. Kimyasal perma gibi işlemlerden kaçının. Yanlış tedaviler de saçların kırılmasına ve boyasının çözülmesine neden olacaktır.