Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Boyalı Saç Bakım Kılavuzu

Muhteşem saçlarınız salondan çıktığı gibi parlak ve canlı rengini koruyabilecek mi?

 

Saç renginde değişiklik yaptınız gölgeler attırdınız ve bu mükemmel görünümün kalıcı olmasını istiyorsunuz. İlk boyamadan sonra yıkamak için 2-3 gün bekleyin. Bu rengin tutması için 3 günden sonra düzenli olarak boya koruyuculu şampuanla haftada 1-2 kez saçlarınızı şampuanlayın. Saç bakım kremini de ihmal etmeyin. Her şampuan aynı değildir saçınız en uygun olanı seçin. Sülfat içermeyen renk koruyucu şampuan ve krem seçin. Donuk saçları canlandıran parlak bir renk veren ürünler mevcut.

 

Sıcak sudan uzak durun çünkü hızlıca renginizi soldurur. Ilık suyla saçınızı yıkayın. Yüzerken bone takın klorlu deniz suyu saçınızı mahveder. Saç tellerinin dış tabakasına ve boyanıza zarar vermemesi için deniz suyuna saçınızı sokmayın. Boyalı saçlar ekstra neme ihtiyaç duyar. Evde saçınıza nem verecek eşit miktarda avokado yağı, badem yağı ve E vitaminini karıştırın. Bu yağı tüm saça uygulayın. 10 dakika emdikten sonra saçınızı yıkayın. Hazır serum ve kremler ile maskeler de denenebilir. Ayrıca saçlar güneşe maruz kalmamalıdır yoksa kurur.

 

Renginizi donuk ve cansız kılar. UVA ve UVB ışınına karşı koruyucu ürünler kullanın. Şapka takın ve en güneşli zamanda dışarı çıkmayın. Güzel saçlar mat değil parlaktır. Detoks ile saç bakımı yapılınca saçlar parlar rengine döner. Beyazlar çıkınca profesyonel yardım alarak saçlarınızı uzmanına boyatın. Kırık uçlarınızı düzenli olarak aldırın ki saçlarınız dolgunluğunu korusun sağlıklı ve parlak görünsün. Saç spreyi ile fırça yardımıyla eşit tutamları canlandırın. Saçlarınızı kökten sıkarak toplamayın mümkünse açık bırakın. İlaç ve kimyasal tedaviler saçları döker, kırar, yapısını bozar. Tedavi bitiminde kapsamlı bakım yaptırın.