Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Boşanmada Sonra Buluşma: Doğru Zaman Ne Zaman?

 yeni boşandınız ve uzun vadeli bir ayrılığa dayanamadınız. Peki şimdi ne olacak?

Çiftler boşandıktan sonra tekrar bir araya gelebilir. Ama doğru zamanı bulmak önemli. İyi niyetli akraba ve arkadaşlarınız sizi tekrar bir araya getirmeye çalışacaktır. Yeni bir ilişkiye hazır olup olmadığınızı nereden bileceksiniz? Ayrıldıktan sonra ne zaman buluşmak doğru olur? Herkesin ve her ilişkinin duygusal ve psikolojik değerleri, yatırımları farklıdır.

Bu yüzden bunun cevabı ilişkiye göre değişir. Çok kötü biten bir ilişkinin hemen ardından yeniden bir araya gelinemez. Boşanma gerçekleştikten sonra bile hala duygusal ruhsal anlamda evli ve bağlı kalanlar vardır. Bu durum tek taraflı da olabilir iki taraflı da. Bu duygunun neye benzediğini iki taraf da bilmezken boşanmaktan emin olurlar.

Kağıt eve geldikten itibaren yeni dünyalarında bulurlar kendilerini. Eskiden birlikte olduğum insan bu muydu, şimdi nerde gibi çelişkiler başlar. Yeniden ilişki yaşamak için zaman ve iyileşmek gereklidir. Evlilik bitti bu kaybın yası gerekli. Zihinsel, maddi ve duygusal olarak toparlanıp hazırlanmak şart.

Acele etmeden duygularınızdan tekrar emin olana dek bekleyin. Sağlıklı bir ilişki için eski ilişkilerini ve ilişkilerinizi unutun. Yeni deneyimlere açık mısını tekrar birlikteliği kaldıracak mısınız bunu bilin. Bir birey olarak kendinizi de onu da böylece kabul edin. Arkadaşça buluşmaya başlayın. Ciddi ilişkiye adım atarken dikkatli ve yavaş olun.