Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vücudumuzun belli bölgelerinde biriken yağların, göbek, bel, basen gibi… azaltılması için kullanılan yöntem bölgesel zayıflamadır.

Vücudumuzun belirli bölgelerinde özellikle de genetik nedenlerin etkisiyle daha fazla biriken yağlar, bölgesel fazlalıklar olarak karşımıza çıkar. Bozuk bir şekle neden olan bu yağlar, basen, göbek, kalça, popo ve bacakların üst kısmında toplanmaktadır. Bu tür problemler için sonuç vermeyen diyetlerden sonra farklı bölgesel zayıflama yöntemleri de tercih edilmektedir.

Kadınları hayatları boyunca mücadele ettikleri ve korkulu rüyaları haline gelen bölgesel fazlalıklar, ara ara vücudumuzda varlığını devam ettirirler. Bu durumdan şikayetçi olan kadınlar çözüm arayışına girerler. Kimi bayanlar da boylarına göre ideal kiloda olsalar da belli bölgelerinde istenmeyen fazlalıklar var olabilir.

Mesela boyuna istinaden normal kilo da olan bir bayanın karın bölgesindeki yağlanma ister istemez kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Uzmanlar, bayanların bu tarz şikayetleri için özel birtakım yöntemler geliştirmişler.

Bu tür problemlere, gelişen teknoloji ile de çözümler üretilmiş. Özel bir çalışmayla hangi bölgenizde fazlalık varsa ö bölgeye özel çalışarak fazlalıklardan kurtulmak artık mümkün.

Bayanların en çok yakındıkları, hayatları boyunca çaba gösterseler de vücutta varlığını sürdüren bölgesel fazlalıklardır. Bayanların hemen hemen hepsi bu durumdan oldukça rahatsız olmakta ve çözüm aramaktadırlar. Dolayısıyla da bayanlar arasında bölgesel zayıflama çok talep edilir hale gelmiştir.

Bayanların sonu gelmeyen zayıflama sorunlarına bölgesel olarak da çözümler bulunabilmektedir. Bazı bayanlar standart kiloda olmalarına rağmen belirli bölgelerinden zayıflayamazlar.

Kimisi göbeğinin erimediğinden, kimisi basenlerinin gitmediğinden, kimisi de kalçasının naparsa yapsın küçülmediğinden şikayet eder. Neyse ki teknolojinin de ilerlemesiyle bu problemlere de çözüm üretilmiştir. Hangi bölgede fazlalık olursa olsun sadece o bölgeye çalışılarak inceltilmesi sağlanmaktadır.

Günümüzde bu bölgeler için egzersiz yöntemlerinin olduğu gibi tıbbi, özel alet ve özel makineler ile de bölgesel zayıflama sağlanmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları;

· Mezoterapi yöntemi ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Akustik bölge terapisti ile zayıflama yöntemi

· Radyo frekansı ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Velasmooth ile bölgesel incelme yöntemi

· Kavitasyon ultrasound ile bölgesel incelme yöntemi

· Tripolar radyo frekans ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Ozon lipozu ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Oksijen tedavisi ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Vakum masaj ile bölgesel zayıflama yöntemi

· Liposuction yöntemi

Gibi birçok bölgeye özel zayıflama yöntemi sıralamak mümkündür. Genelde bu yöntemlerin tümü kayda değer miktarda zayıflanmasına yardımcı olmaktadır. Önemli olan bu yöntemlerden bünyeye uygun olanı seçmek ve uygulatmaktır.