Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bisiklete Binmek Seks Hayatınızı Alt Üst Edebilir Mi?

Bisikleti bir yerden bir yere ulaşmak için her zaman kullanabiliriz.

Yol şartları ya da bisikletiniz iyi olmayabilir dikkat etmeliyiz. Yürüyüş, koşu, yüzme, aerobik ve diğer faaliyetler gibi sağlıklı ve güvenilir aktivitedir. Bazı erkek ve kadınlar bisikletin sağlığa ve cinsel organlara zarar verebileceğinden korkar. Fakat buna gerek yoktur. Bisiklete güvenli yollarla binerseniz cinsel organlarınız etkilenmeyecektir.

 

Bisiklet selesine yani koltuğuna iyice yerleşin ve oturun. Kilonuzu her iki tarafa da eşit verin. Kalçalarınız tam olarak seleye otursun ve yükü eşit dağıtın. Makattan cinsel organlara doğru oturduğunuzda baskı hissedeceksiniz. Erkekte penis kadında klitoris bölgesi baskı hisseder. Buralara ağırlık vermeden kalçamızla sabitlenelim.

Sinirler ve arterler bisiklet üzerinde sıkışabilir. Duyu ve sinir kaybına yol açabilir. Erkekte penil uyuşma sıkça görülür. Dikkatli ve düzgün oturmak gerekir. Dar bisiklet penise ve cinsel organa kan akışını azaltır. Bisiklete düzenli binenlerde cinsel organda uyuşmalar, erektil disfonksiyon gibi sorunlar görülür.

Genital uyuşmalar seks hayatınız zora sokabilir. Uzun ve dar koltuklu bisikletlere binmeyin. Koltuk yumuşak ve rahat olsun. Jel dokulu şok emici olanlar iyidir. Bacaklar için uzunluk ve genişliği ayarlayın. Yastıklı ve emniyetli bisikletleri sürün. Gidonu kaldırın uzun yolculuklarda mola verin. Dengeli bisiklet sürme teknikleri ile cinsel problem yaşanmaz.