Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bir Haftada Göbek Eritmek İçin

Yediklerinizi kontrol altına alarak düz ve pürüzsüz bir karına sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirip bir sisteme uymaktır. İşte 1 haftada göbek eritme yöntemleri:

1. İyi bir kahvaltı ile güne başlamak şartıyla günlük 3 öğün yiyin. Bir öğününüz de protein açısından zengin olmalı, bu öğlen veya akşam olabilir.

Tavuk, kahverengi pirinç gibi tam tahıllar, bol sebze, kremasız ev yapımı çorba ya da salatalar menünüzde yer almalı. Gün içerisinde de 5 öğün meyve tüketmeye özen göstermelisiniz.

2. Öğün atlamak ve çok acıkmak aşırı yemenize neden olur. bu nedenle acıkmayı beklemeyin. Atıştırmalıklar belirleyerek sağlıklı bir seçim yapın ve sabah kahvaltıdan sonra ve akşam çay zamanı bunları tüketin.

3. sabahları uyandığınızda aç karnınıza bir bardak sıcak suya limon suyu sıkarak için. Gün içerisinde en 6-8 bardak su için. Ayrıca bir bardak bitki çayı da içebilirsiniz.

4. Kepekli ekmek tercih ederek yediğiniz ekmeğin şeker oranına dikkat edin. Sandviç yerine büyük bir kase çorba veya salatayı tercih edin. Enerji seviyeniz düşüp ekstra bir karbonhidrata ihtiyaç duyduğunuzda yulaflı kek ya da diyet atıştırmalıklardan tüketin, bu durum enerjinizin dengelenmesini sağlayacaktır.

5. Atıştırma için şekerli şeyler değil de meyve ya da birkaç tane ufak parça kakao oranı yüksek çikolata tüketin.

6. Yediğiniz yemeklerde çok tuz kullanmayın çünkü vücut daha çok tuz tutar.

7. Yemek yediğiniz esnada başka şeyler düşünmeden yavaş yavaş yiyin.

8. Yemek porsiyonlarınıza dikkat ederek, miktarlarını kontrol ederek tüketin. Özellikle küçük tabak kullanmaya ve yavaş yemeye özen gösterin.