Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bekar Babalar, İş Ve Çocukları Nasıl Dengede Tutabilir?

Boşanan bekar babalar tek başlarına çocuklarına bakabilir mi? Hem iş hem çocukları nasıl dengede tutabilirler?

Tek ebeveyn olarak erkeğin, çocuğa tam ilgi göstermesi yetersiz kalmakla birlikte çok doğru da değildir. Erkeklerin genel tutumları, her şeyi kendim yapabilirim düşüncesidir. Çocuk ve kariyeri bir arada dengede tutmaya çalışırken zorlanırlar. Uzman tavsiyesi, yardım istemeyi öğrenmeleri gerektiğidir. Kaynak sistem oluşturmak için bu önemlidir.

İş yerindeyken çocuğunuz hastalandığında, birinin ona baktığını bilmek güzel bir duygudur, işinize konsantre olabilirsiniz. Güvenilir bir komşu ya da arkadaşınız olabilir. Bu durumlarda yardım istemede genelde utanılır. Bu konuda yeterince iyi olamıyorsanız yardım isteyin. Saygınızı kaybetmezsiniz korkmayın.

İnsanları, velileri, öğretmenleri ve ortamı iyi tanıdığınız bir ana okulu veya yuvayı da düşünebilirsiniz. Patronunuzla daha esnek bir çalışma programı hakkında konuşun. Çocuk durumunuzu anlatın. Olmuyorsa size ve çocuk durumunuza en uygun eve yakınlarda bir iş bulun. Bir sorun olduğunda daha çabuk eve gelebilirsiniz. Çocuk odasını güzelce hazırlayın gerekli her şeyi odasında barındırın. Gerekirse rehberlik ve danışmanlık desteği alabilirsiniz.