Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bebekle Seyahate Çıkarken Almamız Gerekenler

Bebeğiniz ile ilk kez seyahate çıkmayı planlıyorsanız, kendi ihtiyaçlarınızdan çok bebeğinize ait eşyaların eksiksiz bir şekilde alınıp alınmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çünkü bebeğiniz için özel olarak kullandığınız eşyalardan birini evde bırakmış olmanız, sizin için kâbus gibi bir seyahatin tek bir sebebi olabilir.

Bebekli ailelerin seyahat esnasında yanına alması gereken ihtiyaç Listesi;

Bebeğiniz ile seyahate çıkarken keyifli vakit geçirmesi ve oyalanması adına mutlaka sevdiği birkaç oyuncağını yanınıza almalısınız. Bebeğiniz için olmazsa olmazlar arasında bulunan bezini almadan yola çıkmayınız. Gideceğiniz yerde kullanmış olduğunuz markaya dair bezden bulamaya bilirsiniz. Bebeğinizin sağlık sorunlarından dolayı kullanması gereken ilaçları varsa mutlaka yanınıza alarak, hastalığının ilerlemesine izin vermeyiniz. Bebeğinize ait biberon, emzik mutlaka alınması gereken ihtiyaçlardandır. Bebeğiniz için bol bol temiz ve yedek kıyafet almak sizi gittiğiniz yerde çamaşır yıkama derdinden kurtarır. Hava değişimlerine bağlı hastalıklara karşı bebeğinizin sağlık durumunu kontrol etmek amacıyla, ateş ölçer, ateş düşürücü şurup ve fitil gibi temel ilaçları mutlaka her gittiğiniz yerde yanınızda götürmelisiniz. Pişik kremi, bebeğinizi emziriyorsanız kendi sağlığınız için meme ucu kremini çantanıza almayı unutmayınız. Ayrıca her daim ihtiyaç duyacağınız bir ıslak mendili yanınıza almanız hijyen açısından çok doğru bir tercih olacaktır.