Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bebek Bezi Değiştirme Ve Bebekle Seyahat Önerileri

Yeni doğan bebekler çok küçük olduklarından sorunları daha büyüktür. Bebek bezi ve diğer bakım şartlarını iyi bilmek gerekir.

Endişelenmeyin ebeveynler için bir kılavuz hazırladık. Çocuk hekimleri ve ailelerden doğaçlama bebek bakımı tavsiyeleri.

Yolculuk uzunluğuna bağlı olarak ne kadar beze ihtiyacınız olduğu değişir. Daha fazla emici olan bezleri yanınıza alın ve ortalama bir geceleme için 12 bez idealdir. Modern çocuk bezleri süper emicidir. Bir tutam kumaş bezi iki sefer kullanabilirsiniz ancak bunu bir kere tekrarlayın aksi halde pişik olabilir. Pratik araç ve malzemeler şunlardır.

Islak mendil paket halinde seyahatlerde bulundurulmalıdır. El ve yüz için popo bölgesi için de uygundur. Pedler, havlu ve bebek battaniyeleri mutlaka gereklidir. Değiştirme yastığı vazgeçilmezdir. Kağıt havlu veya gazete bulundurun değiştirirken altına sereceksiniz. Plastik torbaları bolca alın.

 

Kirli bezleri atarsınız. Bez çanta kullanışlı ve sağlıklıdır. Hafif astarlı orta boyda bir çanta yeterlidir. Güvenli gözleri ve yan cepleri de olabilir. Önlük, kusma bezi, oyuncakları, maması, göğüs kremi, el dezenfektanı, pişik kremi, pudra, yedek kıyafet ve çamaşırlar, biberon, ağrı kesici ve yiyecekleri alacak bir çantanız olsun. Arabanızda mutlaka bebek ve çocuk koltuğu olsun. Bebeğinizle güvenli ve rahat bir seyahat geçirin.