Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bayanlar İçin Diyet Yaparken Beslenme Önerileri

Şimdiye kadar diyet yaparken hiç kendinize ‘Yaptığım diyet mükemmel değil biliyorum. Kendimi aile, iş arasında zaman geçirirken yorgun hissediyorum. Bana enerji verecek bir şeyler yok ya da eksik bu diyette’ diye sorduğunuz oldu mu?
Eğer cevabınız evetse ya da enerji verecek bir şeyler fazla olsun istiyorsanız, işte size yöntemler;

Bayanlar İçin Diyet Tamamlayan Gıdalar
Düzenli ve Sık Yiyin:

Düzenli ve devamlı olarak metabolizmayı çalıştırmanın en doğru yolu budur. Yiyorum ama nasıl zayıflayacağım deyip, kulağa ters geliyor olabilir. Ancak zayıflamanın en etkili yolu; doğru besinleri, doğru zaman ve miktarda tüketmektir.
B2 Vitamini İçeren Besinlere Yönelin: Çalışan kaslar için B2 vitamini, enerji sağlar ve karbonhidratlarla yağların parçalanmasına yardımcı olur. Dayanıklılık egzersizi sırasında bu vitaminin çok önemli bir rol oynadığı gerçektir. Kadınlar üzerinde yapılan bir araştırma, günlük 30 dakika egzersizin vücuttaki riboflavin seviyelerini düşürdüğü görülmüştür.
Kemikler için Kalsiyum Tüketin: Çoğu insan sütü sevmez ancak süt içmeye devam edin. İsterseniz bir kaşık kakao ya da bir kaşık balla karıştırıp, yatmadan önce sıcak ya da soğuk içebilirsiniz.

Bu şekilde yaparak kemikleriniz için gerekli kalsiyumun birçoğunu sağlamış olursunuz.
Vejetaryen Kişiler Multi Vitamin Kullanın: Kırmızı ette yoğunca bulunan ve akyuvar ve sinir sistemi için gerekli olan B12 ve ette bulunan, bağışıklık sistemi ve hafızayı güçlendiren çinko içeren gıdalar tüketmeye özen gösterin.
Yeşile Yönelin: Vitamin ve mineral açısından ıspanak, brokoli, kıvırcık ve marul kaynak deposudur. Lif miktarı çok kalorisi az olduğu için diyet yapanlar için vazgeçilmezdir. Minimum seviyede su ile bu yiyecekleri kaynatın.