Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Bağışıklığı Koruyan, Stresi Azaltan, Enerjik Bitkiler

Günlük enerji düzeylerinizi artırmak, hastalıklardan korunmak aynı zamanda stresi yenmek mi istiyorsunuz?

Bu bitkiler tam size göre. Sağlıklı bir kış geçirmek için şifalı otlardan yararlanın. Fiziksel, biyolojik ve duygusal anlamda otlar bizi yatıştırır. Hormon dengesizliklerini düzenler. Dayanıklılığımızı artırır. Serbest radikal ve iltihaplara karşı savaşır. Kilonuza ve bünyenize göre uygun dozda bitkisel ürünleri kullanın. Gebeler ve gebe kalmayı düşünenler önce doktoruyla görüşmelidir. Tıbbi bir durum varsa bir hastalığınız varsa bitkileri kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Örneğin, kal inceltici ilaç kullananlar, yüksek tansiyonu, anksiyetesi ve uykusuzluğu olan kişiler bu bitkileri kullanmamalıdır. Yine aktif tiroid işleyişi olanlar dikkat etmelidir. Hint ginsengi yorgunluk ve uykusuzluğa karşı birebirdir. Bel ağrısı, artrit, mide ve cinsel sorunlara iyi gelir. Sinir sistemini onarır. Günde 500 mg kapsül ya da 40 damla tüketilebilir. Reishi duygusal dengeyi sağlar. Zihni sakinleştirir, yorgunluğu atar.

Günde 100 damla veya 1000 mg kapsül alınabilir. Schisandra manolya asması, zihne ve bedene hitap eder. Sakinleştirici ve uyarıcıdır, ishali tedavi eder. Akciğer ve karaciğeri korur. Sinir sistemini korur ve egzersiz yeteneğini geliştirir. Panax ginseng kökü bağışıklık sistemini güçlendirir, hormonları düzenler. İltihaba karşı korur günde 1-2 kez 500 mg kapsül alınabilir. Kronik yorgunluğa ve uykusuzluğa birebirdir.