Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Ayrı Vakit Geçirmek Seksi Olumlu Etkiler

Çiftlerin ayda en az bir gece yalnız kalmaları yani ayrı yerlerde kalmaları ilişkilerini olumlu etkiliyor ve daha fazla seks yapma isteği uyandırıyor.

İngiltere’de yapılan araştırmaya göre, ayın belli bir gününü belirleyip ayda bir kez ayrı dairelerde kalmak uzaklaşmak seks sıklığını artırıyor. 2000 çiftle yapılan araştırmada ayda bir ya da iki gece yalnız kalan bunun için apart daire kiralayanların cinsel yaşamı daha aktif.

Bu oran 2 kat daha fazla olarak belirlenmiştir. Eşlerin uzakta vakit geçirmeleri bir gün de olsa ara vermeleri şehveti tetikliyor ve seks arzusunu artırıyor. İlişki uzmanları ve aşk doktorları da bu durumu onaylıyor. Delice aşık olunan ilişkinin başlangıç zamanlarında üç şey cinselliği ve ilişkiyi olumlu etkiliyor: yenilik, gizem ve uyarılma.

Uzun vadeli bir ilişki geliştikçe tutku azalır arkadaşlık artar. Bu yüzden duygusal ilişkilerde bu aralar çok iyi geliyor. Birbirlerini bir süre görmeyen çiftlerde tutku bitmiyor. Ayrıca ilişkide güven unsurunu artırıyor. Onunla yeterince uzun vakit geçirin birlikte olun ama kısa süreli molalar da verin. Bunun ilişkinize yansıyan avantajlarını göreceksiniz.