Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Ayak Ve Topuk Ağrılarının Sebebi Yüksek Topuklular

Ultra, maksi yüksek topuklular kadınların sevdiği bir detay olsa da ayak ve ayak çevresi sorunlarının ana nedeni.

Topuk, bilek, parmaklar ve ayakla ilgili her yerde rahatsızlık nedeni. Ayak bileği burkulmaları kronik ağrıyı oluşturur. Yüksekliği, stili ve diğer etkenleri seçmek önemlidir. Ağrı ve acı içinde yürümek ya da boy göstermek yerine daha makul ayakkabıları seçin. Kabarma, şişme, morarma, aşil tendon, burkulma ve ağrılar görülür.

Ayak bu pozisyondan fazla kalırsa sorunlar da ciddileşir. Düşük ve yayvan topuklu yani sivri olmayan topuğa sahip ayakkabı giyin. En fazla 5-6 cm olmalı ve fazla ayakta kalınmamalı. Ayak yüksek ökçeden yana kayarsa kemik eğrilmesi meydana gelir. Stilettonuzu daha kalın ve kısa topuklu seçin. Bant desteği de olursa iyi olur.

Babet bile giyseniz ortopedik olmasına dikkat edin. Ayaklar uzun süre kalitesiz bir ayakkabının içinde hastalanır. Parmak arası terlik ve sandaletler ise ayak ve bilek ağrılarında önemli bir etkendir. Parmak aralarında yanma, şişme, su toplama ve ayak ağrıları sık yaşanır. Dolgu topuk klasik sandaletleri tercih edin. Sivri burun, sivri ve yüksek topuk, ünlülerin çılgın ayakkabı modelleri ve aykırı tüm ayakkabılardan kaçının.