Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Asker Diyeti İle Zayıflama: 3 Günlük Asker diyeti

Son zamanlarda yaz sezonu için hızlı kilo vermek ve daha hızlı yağ yakmak isteyen kadınların uyguladığı diyet programlarından bir tanesi 3 günlük diyet olarak da bilinen asker diyetidir. Bu diyet programı çoğu kişide başarılıdır ve sağlık açısından zararları tartışılsa da uygulayıp kilo veren kadınların sayısı da oldukça fazladır.
1.GÜN
Sabah: Yağsız tost, 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi, yarım greyfurt, yanında çay ya da kahve
Öğlen: Yağsız tost, yarım kupa ton balığı yanında yine çay ya da kahve
Akşam: 1 kupa yeşil fasulye, et, 1 küçük elma, yarım muz, 1 top vanilyalı dondurma

2.GÜN
Sabah: Yağsız tost, 1 tane yumurta ve yarım muz
Öğlen: Kibrit kutusu büyüklüğünde çedar peynir ya da kaşar peyniri, 1 adet yumurta ve 5 adet tuzlu kraker
Akşam: 2 adet sosisli sandviç, 1 kupa brokoli, yarım muz, yarım brokoli, 1 top vanilyalı dondurma
3.GÜN
Sabah: 1 dilim süzme peynir, 5 adet tuzlu kraker, 1 adet küçük elma
Öğlen: Haşlanmış yumurta ve yağsız tost
Akşam: Yarım muz, ton balığı ve vanilyalı dondurma

En etkili şekilde diyetin kilo vermenize yardımcı olması için listede bulunan besinler yerine başka besinler almamalısınız. Yağ oranları ve proteinleri ayarlanmış olan diyet listesinde herhangi bir değişim yapmadan uygulamalısınız. Tuz ve biberi diyet sırasında kullanabilirsiniz. Ancak diğer baharatları kullanmamalısınız. Başka bir gıdayı ara öğün olarak almamalısınız. Ayrıca 3 gün ile diyeti sınırlı tutmalı; 3 günden daha fazla uygulamamalısınız.
Bu 3 günlük diyetin ardından normal gıdalardan yiyebilirsiniz. 4 gün diyete ara verdikten sonra tekrar yapabilirsiniz. Ayrıca bu diyet her vücut tipi için uygundur. Egzersiz eşliğinde yaptığınız takdirde sonuçlar daha etkili olacaktır. Aynı zamanda vücudunuzda sıkılaşabilir.
Tost Yaparken; ekmek türlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ancak daha etkili sonuçlar için kepek ekmeği tercih edebilirsiniz. Sadece 1 dilim ekmek kullanmalısınız.
Fıstık Ezmesi; dışarıda marketlerden satın alınan az şekerli ve özellikle cam kavanozda olanlardan tercihe edebilirsiniz.

Tüm DİYET PROGRAMLARI