Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Aşk Ve Cinsellik Bizi Nasıl Değiştiriyor?

İnsanlar genelde aşık olduğunda duyguları kadar bedeni de bunu yaşar ve hisseder.

Beden dilinden de karşı taraf bu duyguyu anlar. Garip ve eğlenceli yollarla aşkımızı anlatırız. Beynimizin etkinlik alanlarında dengeler değişir. Beynin 12 bölgesi aktifleşir. İlk görüşte aşk ilk 5 saniyede gerçekleşebilir. Kalp durakları denilen yollarda kalbiniz tamam der ve yavaşlayarak o durakta durur. Aşık olmak kan basıncını ve nabzı artırır.

Hormon seviyelerini etkiler. Uyumada zorluk çekilir. Gece uyku saatleriniz değişir, uykuya dalmakta zorlanırsınız. Heyecan ve arzunuzu düşünmek uykunuzu kaçırır. Ağrılar konusunda şanslısınızdır. Beyindeki sinirler uyuşur adeta kelebekler kadar mutlu olur ve ağrılarınızı hissetmezsiniz. Hafızanızı kısa süreli durdurabilir çoğu şeyi unutabilirsiniz.

Dalgın olduğunuz kadar kıskanç da olursunuz. Onu biriyle gördüğünüzde çılgına dönersiniz. Aşırı korumacı ve sakınan bir karaktere bürünürsünüz. Herşeyin çok hoş olacağını düşünür her şeye çok tatlı ve harika gözüyle bakarsınız. Konsantrenizi ve dikkatinizi kaybedersiniz, dalgınlık ve sakarlık yaşanabilir. Sesiniz cıvıldar ve yükselebilir. Konuşma sırasında yüksek sesli kişi olarak aradan sıyrılırsınız. Mutlu beraberliklerde kişilerin kemikleri de daha güçlü olur.