Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Arkadaşlığınızı Ve İlişkinizi Güçlendirmenin 6 Yolu

Arkadaşlıklar daima insana güç verir ve ikili ilişkilerimizi düzenlememizde arkadaşlık ilişkilerimiz de rol oynar.

Sevdiklerimizle olan ilişkilerimizi güçlendirmek için uzmanların tavsiyeleri var. Bakalım 6 etkili yolla bunu nasıl sağlayabiliriz?

Tutarlı olmak gerekiyor. Haftada en az bir ya da iki kez onu arayıp sormak ilgilenmek gerekir. İstikrarlı ve devamlı bir ilişki için bu gerekir. Mesaj ve aramaktan da öte onunla buluşmak konuşmak dertleşmek sarılmak dokunmak çok daha etkilidir.

Anlaşmazlıklarınızın farkına varın. Bir süre ara verebilirsiniz. Ama ortak noktaları bulup sakince bunları konuşmak daha doğrudur. Sürtüşme ve farklı düşünceler karşısında ilişkileri birden silip atıyoruz.

Arkadaşınız için yeteri kadar zaman ayırın. Evet ona zaman ayırmak sevdiklerinizi mutlu eder. Dostluğun temellerinden biri de dinlemek tavsiye vermek anlamak ve yanında olmaktır.

Cinsel hikayelerinizi birbirinizle paylaşın. En iyi arkadaşınızla en özel sırlarınızı ve biriken hikayelerinizi karşılıklı olarak paylaşın. Bu sizin ilişkinizi yakınlaştırır ve güçlendirir.

Para işlerine dikkat. Ona gerektiğinde borç verin. Sıkışık olduğu anlarda maddi olarak da yanında olun. Kredi çekerken kefil de olabilirsiniz. Beğendiği bir şeyi alabilir, sürpriz ve hediyeler verebilirsiniz.

 

Eski sevgilisiyle beraber olmayın. Bu durum genelde arkadaşlıkları bitiriyor.