Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Araba Veya Çanta İçin 8 İlkyardım Malzemesi

Cımbız. Yürüyüş veya diğer açık hava etkinliklerinde gerekebilir. İlk yardım setinin önemli bir parçasıdır.

Kıymık veya kene çıkarmak için önemli bir gereçtir. Temiz ve güvenlidir. Her kullanımdan sonra mutlaka dezenfekte edin.

Hidrokortizon krem. Kaşıntılı böcek sokmaları için iki küçük paket hidrokortizon krem taşınması gerekir. Topikal steroid kremleri kaşıntılı iltihapları rahatlatır.

El temizleyici ve eldiven. Siz veya yakınınız yolda yaralanırsa kirli ellerle yara tedavisi yapamazsınız mikrop kapar. Su ve sabun da olmadığından alkol bazlı jel veya mendille sterilize olmak zorundasınız. Lateks veya diğer türde bir eldiven de gereklidir. Yara tedavisi sonra tekrar temizlik gereklidir.

Ağrı kesiciler. Ağrı kesici ve ateş düşürücü her ilk yardım çantasında olmalıdır. Aspirin, Reye Sendromu nedeniyle 18 yaş altında kullanılmamalıdır.

Gazlı bez ve yara bandı. Kesik ve sıyrıklar için ilk adımda yaraya baskı uygulamak için gereklidir. Yara gazlı besle sarılır ve bantla veya bandajla tutturulur.

Yara temizleyici mendil. Sıyrık ve yaraları temizledikten sonra tedavi edin. Antiseptik mendil ve spreyler su olmadığında etkilidir. Lensler göz yaralanmasında çıkarılmalıdır.

Antibiyotik krem. Bu tarz bir krem veya merhem mutlaka olmalıdır. Küçük yaraları enfeksiyonlardan korur. Nemli bölge kısa sürede iyileşecektir.

Alerji ilaçları. Antihistaminikler ile hafif bir alerjik reaksiyona karşı hazır olun. Böcek sokmaları veya gıda alerjisi durumunda adrenalin bulundurulmalıdır.

Yaraları temiz ve kuru tutmak için su geçirmez araç kiti, bel ve cep çantası taşınabilir.