Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Annelerin Çocukları İçin Yaptığı Çılgınlıklar

Anne olunca kokudan kirden ve benzeri şeylerden nefret de etseniz çocuk bezini değiştirirken bambaşka hisseder bunu sürekli yapmak istersiniz.

Garip gıda bileşimlerini çocuğunuzun sevdiği gibi yemeye başlayabilirsiniz. Soslar ketçaplar alakasız yiyecekleri karıştırmayı hatta eline yüzüne bulaştırmayı seven çocuğunuz gibi olabilirsiniz. Gülünç ve komik kılıklara bürünen çocuğunuzla beraber siz de örneğin palyaço burnu takıp dolaşabilirsiniz. Uyurken odasına girip nefes aldığından emin olmak istersiniz.

Kraker, meyve, sandviç gibi beslenme malzemelerini sürekli kontrol edersiniz beslenme konusunda üstüne titrer hatta çılgınlıklar yaparsınız. Çocuk danslarını ezberler sürekli ilgili programları izler ve onunla beraber mini dans gösterilerinizi yaparsınız. Hareketler çok çocuksu ve deli dolu olsa da. Onun tuvaletini yapışını dikkat ve hassasiyetle izlersiniz hazırda bekleyip ihtiyacını sorarsınız. Ne makyaj ne iş ne ev her şeyiniz o olur ve her şey ikinci planda kalır. Onun gibi cümleler kurmaya başlayabilirsiniz. Sevdiği bir hayvanı bakmaya bile başlayabilirsiniz.