Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Anneler Ve Anne Adaylarına Özel Uygulamalar

Bir bebek dünyaya geldiğinde hayatımız değişir. Sevincin yanında birçok zorluk da beraberinde gelir.

Hamile kalmayı düşünenler, hamileler ve annelere özel bebeklerle ilgili uygulamaları öğrenelim. Bebeğinizle sağlıklı ve güvende olun. 

Text4Baby yeni bir cep telefonu uygulaması. Kısa mesaj servisi var. 1 yaş bebek bakımı için haftada 3 kez bilgi veriyor. Sağlıklı gebelik için ipuçları veriyor. Erken doğumla ilgili sorularınızı cevaplıyor.

Aynı zamanda bu uygulama, alkol ve gebelikle ilgili de bilgiler veriyor. Alkol alan gebelerde fetal gelişimin nasıl etkilendiği anlatılıyor. iPhone , iPod Touch veya iPad telefonlarda ingilizce dil seçeneği mevcut.

Folik asit hakkında bilginizi sınama amaçlı yazılım ve uygulamalar mevcut. Gebelik öncesinde, sonrasında ve sırasında yaşanan sorunlara çözümler anlatılıyor. Anne ve anne adayları bilgilendiriliyor.

CDC mobil uygulamalar oldukça yararlı şimdilik yalnızca ingilizce dil seçeneği sunuluyor. Her 33 bebekten 1’i doğum kusurlarıyla doğuyor bunu önlemek adına bu uygulamaların cep telefonumuzda olması hayatımızı kolaylaştırıyor.

Aşı, iğne ve ilaçlar, alkol ve sigara kullanımı, diyabet ve diğer hastalıklar gebeliği nasıl etkiler bunları öğrenebiliyoruz. Üreme sağlığı ve sağlıklı gebelik sayfalarına da göz atabilirsiniz. Kadın sağlığı ve gebelik sayfalarında podcastlere göz atılabilir.